Пароплав «Аравія»

Авторка: Катруся

Аравия

У 1856 році пароплав «Аравія» вирушив із Канзас-Сіті у рутинну поїздку річкою Міссурі. На борту знаходилось 200 тонн дорогоцінного вантажу, що мав бути доставлений в 16 різних міст, розташованих уздовж ріки. Пароплави були звичайним явищем у ті дні, найкращим способом подорожі по річкових системах Америки і абсолютною необхідністю для торгівлі та комерції.

Аравия

На жаль, для пароплаву «Аравія» подорож закінчилась доволі швидко. Він наштовхнувся на стовбур поваленого волоського горіха, що плив трохи нижче поверхні води, прихований від очей відблисками вечірнього сонця. Удар миттєво розірвав корпус і човен затонув протягом декількох хвилин. На щастя, всі, хто був на борту, змогли відпливти в безпечне місце, за винятком одного бідного мула, який був прив’язаний на палубі.

Аравия

М’яке дно річки швидко поглинуло човен і повністю поховало його в мулі всього за кілька днів. З часом річка змінила русло і «Аравія» була втрачена для світу на довгі 132 роки.

Легенди про затонулий корабель в цьому районі передавали з покоління в покоління, і в 1987 році вони надихнули місцевого жителя Боба Хоулі на його пошуки. Він і його сини використовували старі карти і складне обладнання, щоб врешті-решт знайти човен за півмилі від сучасного русла річки.

Фермери, які володіли землею, погодилися на розкопки, якщо вони закінчаться до весняного посівного сезону.

До робіт залучили всі види важкого устаткування, в тому числі 100-тонний кран. Було відкачано 20 000 галонів води в спеціально викопані 65 футові свердловини.

26 листопада 1988 року човен був повністю розкопаний, разом із 200 тоннами скарбу, які він перевозив.

Аравия
Аравия

За відсутності повітря, яке зазвичай призводить до псування, тисячі товарів залишилися повністю недоторканими. Банки консервованих продуктів були ще цілком їстівними. Один хоробрий водій екскаватора навіть перевірив це, з'ївши консервований огірок з однієї з банок.

Аравия

На кораблі було знайдено різні види одягу, багато з якого ще можна було б носити і сьогодні. Судно також перевозило більше 4000 пар взуття; всі упаковані і готові до відправки в магазини. Деякі черевики були навіть викладені хутром буйволів для додаткового тепла. Всі вони чудово збереглися. Крім того, знайшли різні види старовинних ліків (в основному невстановленого призначення), а також дорогу порцеляну, повністю збережену разом із солом’яною упаковкою. Пляшки французьких парфумів все ще зберігали свої аромати. А ви коли-небудь задавались питанням, як пахли 1800-ті? На жаль, жіночі сукні з ніжної бязі каліко – бавовняної тканини з невеликими повторюваними візерунками, названої на честь міста походження Калькутти – не збереглися. Проте збереглися порцелянові гудзики з такими ж візерунками, що й на сукнях.

Аравия
Аравия
Аравия
Аравия

Сьогодні всі артефакти розміщено в музеї пароплаву «Аравія» в Канзас-Сіті. Одним з експонатів є повністю збережений кістяк бідного мула.

Аравия