Подвійна французька кадриль місіс Хендерсон

Вероніка

Ілюстрація до «The Hungarian Schottische», що була опублікована з нотами та вказівками як танцювати місіс Хендерсон
Ілюстрація до «The Hungarian Schottische», що була опублікована з нотами та вказівками як танцювати місіс Хендерсон

Місіс Ніколас Хендерсон – викладач танців вікторіанської Англії. Подружжя Хендерсон було практикуючими викладачами, деякі їхні учні танцювали і представляли нові танці в клубі Almack’s, популярному лондонському закладі. Саме Франсес Хендерсон писала підручники танців і придумувала нові. Вона спілкувалася з іншим відомим танцмейстером – Еженом Кулоном, вони разом вперше в Лондоні (1844 р.) представили Целларіус-вальс (Вальс-мазурка), складений паризьким танцмейстером Генрі Целларіусом.

Mrs. Henderson’s Double Quadrille з’явилася в третьому виданні (приблизно 1854 р). Кадриль відрізнялася від звичних для суспільства кадрилей тим, що чотири пари ділилися на дві групи (діагоналі). Місіс Хендерсон намагалася зберегти якомога більше фігур зі звичної Першої французької кадрилі (точніше First-set quadrille). Але, як можна помітити, багато фігур було викреслено, а замість них ввелись інші – особливо яскраво це видно по п’ятій фігурі.

Це не єдиний танець, написаний місіс Хендерсон, також відомі контрданс Holly Berry, модифікація Мазурка-кадрилі, нова версія Sir Roger de Coverley.

Танці як і все інше виходили з моди, проте деякі повертались. Mrs. Henderson Double Quadrille знову з’явилася в бальних залах у 1884 р. з підручника «How to dance» (by «an M.C.», London, 1884).

Франсес Хендерсон померла у віці 75 років у 1891 р. Одна з її двох дочок – Елізабет, вчителька співів, після смерті батька стала допомагати матері викладати, а з 1893 р. вела так само свої уроки танців.

Перекладено за дослідженнями Сьюзан де Гуардіола (США).