Винахідливість притаманна не лише письменникам-фантастам; особливо в часи практиків, коли таких митців ще навіть не було — проте історичний сюжет неважко сплутати із витвором уяви пізніших авторів.
Австрія скидала бомби на Венецію! З повітряних куль!
Але це справді так. Під час «Весни народів», коли Венеція прагнула звільнитися з-під влади Габсбургів та утворити власну республіку, якою була до 1797 року та приходу Наполеона, австрійські війська були змушені вдатися до непередбачуваних заходів. Місто на воді знаходилося в облозі з води та суші, але дістатися до фактичного обстрілу було неможливо через кращі фортифікації та артилерію захисників.
Лейтенант артилерії Франц фон Ухатіус (Franz von Uchatius) розробив хитромудру зброю та 12 липня 1849 року було здійснено першу невдалу спробу запуску балонів (повітряних куль) із вибухівкою у кошиках. Вітер був на стороні венеціанців, кулі то спалахували на висоті, то відносилися та скидали небезпечний вантаж на своїх власників! Коли вибух ставався на австрійських позиціях, усе місто аплодувало та кричало «Браво! Бон апетіт!»
Втім, після уточнювальних розрахунків, 22 серпня друге використання «безпілотників» спричинило незначні руйнування у Венеції. Чи то паніка, спричинена цим, чи то банальна нестача провізії, але за 2 дні місто капітулювало...