Каламайка для Сіссі

Яскр

До балу лишилося менше місяця, його кістяк складають, як заведено, численні, кадрили. Про те, які з них танцювали в середині ХІХ сторіччя зазвичай, та як це так в нас склався власний стандартний перелік – ми розповімо далі. Деякі з них, як розмаїту родину «Ланс’є», ми впізнаємо навіть у вигляді «Кадрилі королівського кавалергарду», яка, до речі, теж виноситься на прийдешній бал. Інші, як-то «Принц Імперіал», який лякав танцюристів «нашої» Епохи так, що вони почали його викреслювати із підручників, спалахують на небосхилі Студії, як комети, щоб залишити по собі легенду. Її переповідають, наче згадку про звитяжну битву, аж доки не наважаться знов внести до програми балу.

Але є один нюанс в усіх кадрилях від середини століття: в них є безліч часу, щоб поговорити та роздивитися вбрання усіх танцюристів. Що саме можна обговорювати, ми вам старанно підказуємо в нашому виданні. Гадаю, в центрі уваги буде загадкова юна особа, що полонила серце самого Імператора, коли воно було заздалегідь обіцяне її сестрі, дівчині, яка стане чи не найбільш ексцентричною коронованою жінкою Епохи – Єлизавета Австрійська, яку ми дозволяємо собі називати фамільярно – Сіссі.

Звісно ж, «наразі» їй лише шіснадцять, тому мова йтиме здебільшого про родину, в якій вона росла, герцогів Баварських, гілку древа Віттельсбахів, основний ствобур якого увінчано короною, під нею колись виросте імя «Людвіг ІІ», також повязане з нашою Сіссі. Проте, всьому свій час, не варто поспішати із бісквітами.

Смачного!